PROFESJONALNE SIECI KOMPUTEROWE TORUŃ

Trudno nie zauważyć, że żyjemy w coraz bardziej zaawansowanym technologicznie cyfrowym świecie, gdzie wymiana, a także przetwarzanie ogromnych ilości danych jest codziennością. Niezależnie, z jaką mamy do czynienia przestrzenią działalności człowieka, wszędzie ich nieodłącznym elementem jest przewodowa bądź bezprzewodowa sieć komputerowa. Również w Toruniu funkcjonujące podmioty gospodarcze, obiekty komercyjne, a także jego mieszkańcy, wpisując się w panujący trend, chcą dysponować mniej lub bardziej zaawansowanymi instalacjami komputerowymi, które spełnią nie tylko ich oczekiwania, ale także wymogi efektywnej komunikacji oraz bezpieczeństwa gromadzonych danych. Bez wątpienia jest to obecnie najważniejszy priorytet, dlatego toruńskim klientom oferujemy profesjonalne projektowanie oraz realizację funkcjonalnych i bezpiecznych sieci komputerowych wykorzystujących, m.in. instalacje światłowodowe.

Budowa sieci LAN i Wi-Fi

Niezależnie od rodzaju sieci komputerowej, czy jest to LAN, czy wi-fi, podczas ich projektowania uwzględniamy najkorzystniejsze dla inwestora rozwiązania, które pozwolą na optymalne wykorzystanie wybudowanych instalacji komputerowych, a także przełożą się na atrakcyjność cenową danego projektu. To oznacza, że zastosowane instalacje, również światłowodowe oraz urządzenia (np. modemy, routery, serwery) będą dobrane nie tylko pod kątem szybkiego przesyłu danych, ale również ekonomicznym. W ramach prowadzonej inwestycji ze szczególną dbałością wykonujemy profesjonalną konfigurację sieci, która zagwarantuje bezproblemowe z niej korzystanie, nawet osobom bez szerszej wiedzy informatycznej. Ponadto projektujemy i wdrażamy systemy serwerowe, a także macierze dyskowe, które zapewnią bezpieczne przechowywanie wszelkich dokumentów w formie plików.

Audyty bezpieczeństwa

W tym obszarze, aby zagwarantować bezpieczeństwo przesyłu danych istniejących sieci komputerowych, wykonujemy kompleksową weryfikację ich funkcjonowania poprzez specjalistyczne narzędzia oraz dedykowane metody. Jej efektem jest w pełni obiektywna ocena stanu faktycznego określonej instalacji i funkcjonujących w jej ramach urządzeń.

Pomiary certyfikacyjne

Upływ czasu oraz intensywność użytkowania, a także narastająca liczba wprowadzanych do instalacji komputerowej urządzeń powoduje zazwyczaj nieprawidłowości w jej działaniu. W celu ich wyeliminowania przeprowadzamy specjalistyczne pomiary, m.in.:

 • mapy połączeń (wire map),
 • długości danej linii (lenght),
 • czasu opóźnienia propagacji (propagation delay),
 • rozrzutu opóźnienia (delay skew),
 • rezystancji (resistance),
 • tłumienia (attenuation/insertion loss),
 • impedancji (impedance),
 • tłumienności odbicia (return loss),
 • przeniku zbliżnego (next),
 • sumy przeników zbliżnych (ps next),
 • przeniku zdalnego (fext),
 • stosunku tłumienności do przeniku zbliżnego (ACR).

Udzielona w wyniku pomiarów certyfikacja dotyczy systemów okablowania strukturalnego zarówno nowych, jak i już funkcjonujących sieci teleinformatycznych.